РІЗНИЦЯМІЖ спасіннямІ реліелігією

автор Тоні Аламо

У світі набагато більше релігійних людей, ніж тих, які спасенні, заново народжені від ДУХА. Біблія неодноразово вказує нам на те, що релігія – від диявола, а спасіння – від ГОСПОДА.1

Різниця між вірою в ХРИСТА і вірою в релігію полягає в тому, що віруючи в ХРИСТА, ми віримо в те, що БОГ шукає людину. Тобто, це БОГ завжди шукав і шукає людину. У Старому Заповіті БОГ першим звернувся до Адама, Каїна, Сета, Еноха, Ноя, Авраама, Ісаака і Якова. У Новому Заповіті ВІН перший звернувся до Матвія, Івана і апостола Павла. У 1964 році ВІН звернувся до мене, і таких звернень було чимало, починаючи з біблейських часів і до сьогоднішнього дня. Іншими словами, Бог завжди шукав поводирів, членів СВОЄЇ родини, посилаючи їх шукати вівців, які в майбутньому будуть останніми спасенними і проведуть вічність у Царстві Небесному із БОГОМ ОТЦЕМ, ХРИСТОМ, ЙОГО першим народженим СИНОМ, і СВЯТИМ ДУХОМ.

ХРИСТОС наказує СВОЇМ учням, усім нам шукати інших людей, щоб вони також ставали ЙОГО учнями і робили те саме.2 ВІН робить це у Євангеліє від Матвія 28:18-20, говорячи: «Дана МЕНІ всяка влада на Небі й на землі. Тож ідіть і навчіть всі народи, охрещуючи їх [через повне занурення у воду3] в ім’я ОТЦЯ і СИНА, і СВЯТОГО ДУХА; навчаючи їх сповідувати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь». Це ХРИСТОС шукає людину, а не людина шукає БОГА. Коли людина шукає БОГА – це «релігія», а коли БОГ шукає людину – це «спасіння».

Усі релігії заповідають, щоб люди, які ще не спасенні, шукали БОГА або того, кого вони вважають за БОГА. Що таке релігія? Релігія – це віра людини в те і благоговіння перед тим, кого вона вважає за БОГА. У свідомості людини існує переконання, що є якийсь бог, але люди не мають й гадки про єдиного, справжнього БОГА. Саме тому, у Євангеліє від Матвія 28:19, ІСУС сказав СВОЇМ тодішнім учням і всім СВОЇМ учням сьогодення: «Тож ідіть і навчіть ВСІ НАРОДИ [хто є справжній БОГ, якому треба молитися, і що треба молитися і служити тільки ЙОМУ], охрещуючи їх [через повне занурення у воду] в ім’я ОТЦЯ і СИНА, і СВЯТОГО ДУХА».

Щоб потрапити до Раю, ми повинні бути досконалими.4 Ми можемо бути досконалими, тому що БОГ наказує нам бути досконалими, а БОГ ніколи не наказує нам бути тим, чим бути неможливо.5 У Євангеліє від Матвія 5:48 ІСУС говорить: «Отож, будьте досконалі, як досконалий ОТЕЦЬ ваш Небесний». Якщо ми ходимо у СВЯТОМУ ДУСІ, то ми досконалі. У посланні до Римлян 8:1-2 говориться: «Тож немає тепер осуду [Пекла або Озера Вогняного] тим, хто ходить у ХРИСТІ ІСУСІ не за тілом, а за ДУХОМ. Бо закон ДУХА ЖИТТЯ в ІСУСІ ХРИСТІ визволив мене від закону гріха і смерті». Зверніть увагу, що це писання не каже про те, що ми вільні від морального закону. Ми можемо бути вільними тільки від закону гріха та смерті. Закон гріха та смерті каже, що, якщо ми порушимо закон моралі після того, як ми були заново народжені від ДУХА, то більше не буде жертви (прощення) за гріхи.

У посланні до Євреїв 10:26-31 говориться так: «Бо як ми грішимо самовільно, одержавши пізнання правди, то вже за гріхи не знаходиться жертви, а страшливе якесь сподівання суду та гнів палючий, що має пожерти противників [ворогів БОГА]. Хто відкидає закон Мойсея, той немилосердно вмирає при двох чи трьох свідках: ви подумаєте, наскільки ж більшої муки заслуговує той, хто потоптав СИНА БОЖОГО, і хто кров заповіту, що нею освячений, за звичайну вважав, і хто ДУХА благодаті зневажив? Бо знаємо ТОГО, ХТО сказав: Мені помста належить, Я відплачу, говорить ГОСПОДЬ. І ще: ГОСПОДЬ буде судити народ СВІЙ! Страшна річ упасти в руки БОГА живого». Ось чому боязнь БОГА – це початок мудрості.6 Ми повинні робити те, що ВІН каже, сторонитися релігій і заново народитися від ДУХА. Це розуміння того, що ВІН хоче від нас, і боязнь БОГА – це розуміння.

У Євангеліє від Івана 3:5 ІСУС сказав Никодиму, що той ПОВИНЕН народитися від ДУХА. ІСУС ніколи не казав, що треба приєднатися до будь-якої релігії. Віра в ХРИСТА зовсім не схожа на будь-яку релігію. Віра в ХРИСТА означає те, що БОГ шукає людину і бажає, щоб людина служила ЙОМУ.

Люди часто запитують: «Яка різниця між християнством і релігією?» Вони питають: «Християнство – це релігія?» Якщо правдиво відповідати на це запитання, скажу: християнство – не релігія. Справжнє християнство – це спасіння. Хоча духовно неосвічені люди вважають, що християнство є однією із п’яти головних релігій світу, факт полягає в тому, що вірити в ХРИСТА не означає вірити в релігію. Також це можна пояснити, сказавши, що ті, хто по-справжньому вірують у ХРИСТА, є християнами, а не послідовниками якоїсь християнської релігії. Як показує історія, релігії були лютими супротивниками християнства.

Римо-католицька церква знищила мільйони людей протягом трьох різних інквізицій. І протягом останніх двох тисячоліть вона скоїла чимало вбивств, наприклад, різанину у м. Вако, коли було вбито чимало дітей, їх матерів та батьків. Подібні дії римо-католицької церкви продовжуються по сьогоднішній день.

Можемо згадати Іспанську інквізицію чи інші звірства, скоєні Ватиканом. Серед них також вбивство шести мільйонів євреїв у концтаборі Аушвіц та інших нацистських концтаборах. Сьогоднішня війна проти християнства бере витоки із Ватикану.7 З вини саме католицької релігії у багатьох з нас було відібрано майна на сотні мільйонів доларів; чимало з нас, хто є істинними і народженими знову християнами, відбувають довічне ув’язнення за сфальсифікованими звинуваченнями. Я навіть не говорю про стареньких католицьких мам і тат, які відвідують культи римо-католицької церкви. Вони, як і решта населення цього світу, не знають цих фактів. Як би там не було, все, що я кажу – правда.

Коли католицькі і лютеранські дзвони дзвонили у Польщі, мільйони безвинних людей знищувались в німецьких газових камерах чи пічках, а потім їх тіла було скинуто бульдозером у великі ями (масові захоронення). Мені казали, що деякі із цих людей були при цьому ще живі. Янголи-охоронці бачили і чули все це.8 БОГ все бачив, і БОГ все чув.9 Дякую БОГУ за Судний День, який незабаром настане.10

У Євангелії від Луки, у віршах 1-5 глави 12 написано: «Того часу, як зібралися десятитисячні натовпи народу, аж топтали вони один одного, ВІН [ІСУС] почав промовляти перш до учнів СВОЇХ: Стережіться закваски Фарисеїв [набожних євреїв], що є лицемірство [гріх]! Бо немає нічого захованого, що не відкриється, немає нічого таємного, що не виявиться. Тому все, що казали ви потемки, при світлі почується [янголами БОЖИМИ], що ж шептали на вухо в коморах, на дахах оголошено буде. Кажу ж вам, СВОЇМ друзям: Не бійтеся тих, хто тіло вбиває, а потім більш нічого не може вчинити! Але вкажу вам, кого треба боятися: Бійтесь ТОГО, хто має владу, убивши, укинути в Пекло. Так, кажу вам: ЙОГО [БОГА ВСЕМОГУТНЬОГО] бійтеся!»

БОГ прийшов до Адама, який не знав, що робити. БОГ сказав йому їсти із дерева ЖИТТЯ, щоб жити вічно; натомість він їв із дерева пізнання добра і зла, з якого БОГ заборонив йому їсти.11 БОГ знову прийшов до Адама зі знанням про спасіння, але Адам надав перевагу релігії (знанню) сатани. Бог приходить до всього світу і до тебе зі знанням про спасіння, але ж, як кліщі, що чіпляються за шкіру тварин і людей, ти, напевно, теж будеш чіплятися до якоїсь сатанинської релігії, чи не так?

БОГ прийшов до Сета зі знанням про спасіння, і Сет почав служити БОГУ. Потім БОГ прийшов до Еноха, який ходив з БОГОМ, і БОГ взяв його до СЕБЕ на Небеса.12 Потім БОГ прийшов до Нойя.13 Не Ной прийшов до БОГА, не інші прийшли до БОГА. БОГ прийшов до них. Авраам служив ідолам, був членом релігії, але БОГ прийшов до нього. Не Авраам прийшов до БОГА.14 Мойсей не прийшов до БОГА, а БОГ з’явився і прийшов до Мойсея.15 БОГ прийшов до сотень інших людей, наприклад, до учнів. ВІН прийшов до Апостола Павла – релігійної людини – через що він був спасенний.16 Павло став корисним БОГУ у своєму спасінні, відважно борючись із силами темряви, включаючи написання двох третин повного Нового Заповіту. Усі отримали істинне спасіння.

У книзі пророка Даниїла, трьох хлопчиків-євреїв (Шадраха, Мешаха і Авед-Него) було кинуто у вогняну піч, бо вони не захотіли служити золотому ідолу царя, відмовились належати до релігії царя.17 «Вогонь не мав сили [над їхніми тілами], і не опалилося волосся на головах, і їхні плащі не змінилися, і запах огню не ввійшов у них. Потім Навуходоносор заговорив та й сказав: «Благословенний БОГ Шадраха, Мешаха та Авед-Неґо, що послав СВОГО Янгола і врятував СВОЇХ слуг, які вірили в НЬОГО. І вони не послухалися царського слова, і дали свої тіла на вогонь, аби не служити й не кланятися іншому богові [іншій релігії], крім БОГАсвого»

(Даниїл 3:27-28). У Новому Заповіті апостолІван також пройшов через подібне випробування. Його варили в маслі, але він не згорів. І не помер від варіння.

Цікаво, що в усій Біблії, коли б людина не контактувала з БОГОМ, це відбувалось саме тоді, коли БОГ приходив до людини перший. Першим БОГ прийшов також і до Йова, і потім Йов служив ЙОМУ. У Біблії немає жодного випадку, коли людина служила БОГУ тому, що перша вирішила служити БОГУ. Вся Біблія говорить тільки про БОГА, який приходить до людини. Одного дня Ісая мав видіння і почув, як голос ГОСПОДА сказав: «Кого Я пошлю, і хто піде для НАС? А я відказав: Ось я, пошли ТИ мене!» (Ісая 6:8). Після того, як Єремія мав видіння, він почав проповідувати ізраїльтянам те, що ІЄГОВА наказав йому проповідувати (Єремія 1:4-19). Даниїл також мав видіння перед тим, як почав поститися і молитися, просячи ІЄГОВА відновити Єрусалим (Даниїл, глави 7-9). Уся Біблія показує, що першим БОГ приходить до людини – потім людина починає служити БОГУ.

БОГ контактує з вами через мене та через інших спасенних пасторів та євангелістів, отже, у вас немає виправдань. БОЖИЙ ДУХ, що живе і діє в нас і через нас – тих, хто спасенний, – намагається контактувати з вами не заради релігії, а заради вашого спасіння і спасіння інших.

У посланні до Римлян 10:12-15 чітко говориться, що проповідників, які послані від БОГА, треба посилати світу, щоб люди вірили в спасіння: «Бо нема різниці поміж іудеєм та гелленом [поганом], бо той же ГОСПОДЬ є ГОСПОДОМ усіх, хто кличе ЙОГО. Бо кожен, хто покличе ГОСПОДНЄ ім’я, буде спасенний. Але як покличуть ТОГО, в КОГО не ввірували? А як увірують у ТОГО, про КОГО не чули? А як почують без проповідника? І як будуть проповідувати, коли не будуть послані? Як написано: «Які гарні ноги благовісників миру, благовісників добра».

Ще раз треба згадати, що ІСУС послав нас вам. БОГ шукає вас, не ви шукаєте БОГА. Цей факт проілюстровано у Євангеліє від Луки, у віршах 1-12 десятої глави: «Після того призначив ГОСПОДЬ і інших сімдесят [учнів] і послав їх по двох перед СЕБЕ до кожного міста та місця, куди САМ мав іти. І промовив до них: «Хоч жниво велике, та робітників мало; тож благайте ГОСПОДАРЯ жнива, щоб робітників вислав на жниво СВОЄ. Ідіть! Оце посилаю Я вас, як ягнят між вовки. Не носіть ні калитки, ні торби, ні сандаль, і не вітайте в дорозі нікого. Як до дому ж якого ви ввійдете, то найперше кажіть: Мир дому цьому! І коли СИН миру там буде, то спочине на ньому ваш мир, коли ж ні – до вас вернеться. Зоставайтеся ж у домі тім самім, споживайте та пийте, що є в них, бо вартий робітник своєї заплати. Не ходіть із дому в дім. А як прийдете в місто яке, і вас приймуть, споживайте, що вам подадуть. Уздоровлюйте хворих, що в нім, промовляйте до них: «Наблизилося Царство БОЖЕ до вас!». А як прийдете в місто яке, і вас не приймуть, то вийдіть на вулиці його та й кажіть: «Ми обтрушуємо вам навіть порох, що прилип до нас із вашого міста. Та знайте оце, що наблизилося Царство БОЖЕ!». Кажу вам: того дня легше буде содомлянам, аніж місту тому!»

Ті люди, які вірять у релігію, починають служити тому, кого вважають за бога; а ті, хто вірить у ХРИСТА, починають служити БОГУ після того, як БОГ спонукав їх до цього, доторкнувся до них. Тому я говорю, що не треба поспішати служити такому богові, який є вигадкою, чи просто служити якійсь релігії. Ми служимо БОГОВІ тільки тоді, коли ВІН, всім СВОЇМ ДУХОМ, знаходиться в нас.18 Якщо ми служимо БОГОВІ, коли БОГ у нас ще не живе, то це більш схоже на релігію, а не на спасіння. Говорячи образно, чимало людей у наші дні чіпляють на себе табличку «Християнин» ззовні, але внутрішньо вони мають справу з релігійним підприємством. Вони є християни в своєму особистому уявленні, але в реальності вони є просто релігійними людьми.

Що означає бути християнином? Християнин – це людина, яка має в собі ХРИСТА, який живе і діє в ній ДУХОМ; християнин – це людина, яка зворушена СВЯТИМ ДУХОМ служити БОГУ.19 Релігійна людина, з іншої сторони, – це людина, яка вважає, що служить богу і бажає робити те, що, на її думку, бог хотів би, щоб вона робила. Це відноситься до багатьох людей сьогодення, що сповідують християнство. Вони сповідують християнство, але вони не народжені заново. Вони не спасенні, тому вони не знають ХРИСТА і не мають жодного уявлення, як ЙОМУ служити. Вони не можуть йти за ХРИСТОМ, тому що не можуть чути ЙОГО.20 Через те вони норовливі, і справжній БОГ не може знайти їм застосування. Вони непридатні. Однак у житті справжніх християн ГОСПОДЬ – це ТОЙ, хто направляє їх у всьому. Вони просто кажуть: «Так. Амінь». ГОСПОДЬ – їх провідник і їх БОГ. Це суттєво відрізняє християн від релігійних людей.

Коли апостол Павло зустрів ГОСПОДА по дорозі в Дамаск, його першими словами були: «Хто ТИ є, ГОСПОДИ?» (Павло знав, що це був ГОСПОДЬ, інакше він би ніколи не запитав: «Хто ТИ є, ГОСПОДИ?»). Потім ГОСПОДЬ сказав йому: «Я ІСУС, якого ти переслідуєш [якщо будь-хто переслідує члена церкви ХРИСТОВОЇ, він переслідує ХРИСТА. Це тому, що ми є ЙОГО тіло, ЙОГО храм, Тіло ХРИСТА]». У Першому посланні до Коринтян 3:16-17 написано: «Чи не знаєте ви, що ви БОЖИЙ храм, і ДУХ БОЖИЙ у вас перебуває? Як хто нівечить БОЖОГО храму [тіло ГОСПОДА, що ми є], того знівечить БОГ, бо храм БОЖИЙ Святий, а храм той то ви!». Він Святий, тому що ви не сповідуєте мертву релігію, у якій ХРИСТОС не живе ОТЦЕМ і ДУХОМ, а тому що ви спасенний, народжений заново християнин. ХРИСТОС дійсно живе ОТЦЕМ і ДУХОМ у вас – у тих, хто, якщо ви спасенний, є храмом БОЖИМ. Тому ТІЛО, у якому живе БОГ, Святе; а тіло, у якому БОГ не живе, не Святе, а нечестиве. Безсумнівно, що ви більш за все захочете бути Святим на Суді БОЖОМУ.

У світі чимало чвар та плутанини. Ця плутанина від Сатани, який робить все, щоб відволікти вашу увагу від єдиної головної речі в світі – усією душею служити БОГУ і мати ХРИСТА і ОТЦЯ ЙОГО в собі. «Відкинься ж собі від людини, що віддих у носі її, бо за що її поважати?» (Ісая 2:22).

У вас такий вибір: чи хочете ви бути Святим ТІЛОМ БОГА, чи хочете ви бути ще одним нечестивим тілом, в якому живе Сатана? Якщо ви обираєте бути ТІЛОМ ХРИСТА, то прочитайте цю молитву:

Мій ГОСПОДИ і мій БОЖЕ, змилуйся над моєю грішною душею.1 Я вірую, що ІСУС ХРИСТОС – це СИН живого БОГА.2 Я вірую, що ВІН помер на хресті і пролив СВОЮ святу кров за прощення всіх моїх минулих гріхів.3 Я вірую, що БОГ воскресив ІСУСА із мертвих силою СВЯТОГО ДУХА,4 і що тепер ІСУС сидить по праву руку від БОГА і слухає моє каяття та цю молитву.5 Я відчиняю двері свого серця і запрошую ТЕБЕ увійти в нього, ГОСПОДИ ІСУСЕ.6 Змий усі мої брудні гріхи святою кров’ю, яку ТИ пролив за мене на Голгофському хресті.7 ТИ не відвернеш мене, ГОСПОДИ ІСУСЕ; ТИ простиш мої гріхи і спасеш мою душу. Я знаю це, тому що ТВОЄ СЛОВО, Біблія, говорить так.8 ТВОЄ СЛОВО говорить, що ТИ нікого не відвернеш, в тому числі і мене.9 Тому я знаю, що ТИ почув мене, і я знаю, що ТИ відповів мені, і я знаю, що я спасенний.10 І дякую ТОБІ, ГОСПОДИ ІСУСЕ, за спасіння моєї душі, і я проявлятиму свою вдячність тим, що робитиму так, як ТИ наказуєш, і більше не грішитиму.11

Після спасіння ІСУС сказав здійснити обряд хрещення через повне занурення у воду в ім’я ОТЦЯ і СИНА, і СВЯТОГО ДУХА.12 Уважно вивчайте Біблію короля Якова і робіть так, як там написано.13

ГОСПОДЬ хоче, щоб ви розповідали іншим про своє спасіння. Ви можете почати розповсюджувати євангельську літературу Тоні Аламо. Ми надішлемо вам літературу безкоштовно. Щоб отримати більш детальну інформацію, дзвоніть або пишіть нам. Поділіться цим повідомленням з іншими. 

Якщо хочете, щоб світ було врятовано, як наказує ІСУС, то не грабуйте у БОГА ЙОГО десятину і пожертвування. БОГ сказав: «Чи грабуватиме людина БОГА? Ви вже пограбували Мене. Але ви кажете: “Чим ми ТЕБЕ пограбували?” Десятиною і пожертвуваннями. Ви прокляті прокляттям, бо ви пограбували МЕНЕ, навіть увесь цей народ [і увесь цей світ]. Принесіть ви всю десятину [десятина – це 10% від загального доходу] в комору, щоб була їжа [Духовна їжа] в МОЄМУ домі [врятовані душі] і випробуйте цим МЕНЕ тепер, каже ГОСПОДЬ САВАОТ, чи Я не відчиню вам вікна небес і не проллю благословення, що не буде достатньо місця прийняти його. І Я докорятиму пожирателеві заради вас, і він не буде знищувати плоди вашої землі; а також і ваша виноградна лоза не скидатиме свої плоди передчасно на полях, каже ГОСПОДЬ САВАОТ. І всі народи назвуть вас благословенними, бо ви будете чудовою землею, каже ГОСПОДЬ САВАОТ» (Малахії 3:8-12).


Ukrainian Alamo Literature

Для більш детальної інформації або щоб отримати літературу по іншим темам, які вас цікавлять, будь ласка, пишіть або дзвоніть нам:

Tony Alamo Christian Ministries Worldwide
P. O. Box 2948
Hollywood, CA 90078

Цілодобова молитва та інформаційна лінія: 011 (661) 252-5686
факс : 011 (661) 252-4362

Всесвітня Християнська Місія Тоні Аламо надає проживання і все необхідне у наших місцях розташування в США усім, хто щиро хоче служити ГОСПОДУ всім серцем, душею, розумом і силою.
Служба проводиться в м. Нью-Йорк кожного другого вівторка о 20:00 годині
і щовечора в інших містах. Будь ласка, телефонуйте за номером:  011 (908) 937-5723 для більш детальної інформації. ПІСЛЯ КОЖНОЇ СЛУЖБИ ПРИГОЩАЄМО ЇЖЕЮ.

Запитайте книжку Пастора Аламо «Месія», яка розповідає про ХРИСТА зі Старого Заповіту в більш ніж 333 епізодах із пророцтвами.
Станьте розповсюджувачем літератури Пастора Аламо і почніть трудитися, збираючи врожай спасенних душ.
Уся наша література та аудіоносії надаються безкоштовно, включаючи доставку.
Якщо хтось намагається отримувати за це гроші, будь ласка, телефонуйте безкоштовно за номером: 011 (661) 252-5686.

ЦЯ ЛІТЕРАТУРА НЕСЕ ІСТИННИЙ ПЛАН СПАСІННЯ (Діяння 4:12).
НЕ ВИКИДАЙТЕ ЇЇ, ПЕРЕДАЙТЕ ЇЇ ІНШИМ.

Тих, хто мешкає в інших країнах, ми заохочуємо перекласти цю літературу на рідну мову.
У разі передрукування, будь ласка, вкажіть авторське право і реєстрацію:

© Авторське право, квітень 2013 року. Усі права захищенні. Всесвітній Пастор Тоні Аламо. ® Зареєстровано в квітні 2013 року.
UKRANIAN—Vol. 17800—The Difference Between Salvation and Religion


footnotes:

1. Іса. 1:11-16, 29:13-14, Єрем. 7:8-11, 23:33-40, Єзек. 13:1-23, Mих. 3:11, Матв. 6:5, 7-8, 7:21-23, 15:7-9, 21:28-32, 23:1-37, Луки 6:46, 18:10-14, Івана 5:40, 6:35-58, 10:1-15, 14:6, 15:2, 2 Тим. 3:1-7, Тит 1:16, Якова 2:19 return

2. Дан. 12:3, Матв. 10:7-8, 28:19-20, Луки 24:46-48, Діяння 1:8, 2:38-41, 10:39-43, Рим. 7:4, 10:13-15, 1 Кор. 1:17-18, 21, 9:16-17, Еф. 3:2-10, Кол. 1:25-29, 2 Тим. 4:2, 5 return

3. Матв. 28:19, Рим. 6:3-5, Кол. 2:10-12 return

4. Втор. 18:13, 1 Царів 8:61, Псал. 119:1-3, Матв. 5:48, 2 Кор. 13:11, Еф. 4:11-13, 5:25-27, Филип. 3:12-15, Кол. 1:21-22, 1 Тим. 6:14, 2 Тим. 3:16-17, Якова 1:4, 1 Івана 3:6-10, Одкр. 21:7, 27 return

5. Буття 17:1, Лев. 11:44-45, 19:2, 20:26, Втор. 18:13, 1 Царів 8:61, Псал. 15:1-5, 24:3-5, 119:1-3, Івана 17:17-23, Рим. 6:4-14, 8:1:14, 37, 2 Кор. 6:14-17, 13:11, Гал. 5:16, Еф. 4:11-13, 5:25-27, 6:10-18, Филип. 1:9-11, 2:12-15, 3:12-14, 4:13, Кол. 1:10-11, 21-22, 1 Фелас. 4:6-7, 1 Тим. 6:11-14, 2 Тим. 3:16-17, Євр. 2:18, 12:14, 13:20-21, Якова 1:4, 27, 1 Пет. 1:15-16, 5:8-10, 1 Івана 2:14, 3:5-10, 4:4, Одкр. 3:1-5, 7:13-15 return

6. Йов 28:28, Псал. 111:10, Прит. 1:7, 9:10, 15:33 return

7. Дан. 7:7, 19-27, Одкр. 13:1-7, 17:1-18 return

8. Єрем. 4:16, Дан. гл. 4, Матв. 13:24-30, 36-43, 47-50, 24:29-31, Луки 15:4-10, 1 Кор. 11:10, 1 Тим. 5:21, Одкр. 14:13-20 return

9. Втор. 31:21, 2 Царів 19:27, 1 Хрон. 28:9, Йов 31:4, 34:21-22, 25, Псал. 44:21, 139:1-6, 12-16, Прит. 15:3, 11, Іса. 29:15-16, Луки 16:15, Євр. 4:13, 1 Івана 3:20 return

10. Eккл. 12:13-14, Дан. 7:9-10, Матв. 3:12, 24:3-15, 29-44, Марка 4:22, Рим. 2:5-13, 16, 14:10-12, 2 Кор. 5:10-11, 2 Фелас. 1:7-10, 2 Тим. 4:1, 8, Євр. 10:30-31, Юди 14-15, Одкр. 1:7, 11:18, 20:11-15 return

11. Буття 2:16-17, 3:1-6 return

12. Буття 5:22-24, Євр. 11:5 return

13. Буття 6:11-18, 22, Євр. 11:7 return

14. Буття 12:1-8, 17:1-9, Діяння 7:2-3, Євр. 11:8 return

15. Вихід, гл. 3, Діяння 7:29:34 return

16. Діяння 9:1-22, Гал. 1:13-19 return

17. Дан. гл. 3 return

18. Єзек. 36:27, Івана 14:15-20, 23, 26, 15:1-11, 26, 16:7-14, Рим. 8:1, 10-11, 26-28, 1 Кор. 3:9, 16-17, 6:19-20, 2 Кор. 6:16-18, Еф. 2:18-22, Филип. 2:12-13, Кол. 1:27-29, 2 Тим. 1:14, 1 Івана 4:4, 5:12 return

19. Іса. 30:21, Івана 15:1-5, 17:21-23, 26, 1 Кор. 15:10, 2 Кор. 5:17-21, Гал. 2:20, Еф. 3:16-21, 1 Івана 2:20, 27 return

20. Івана 8:42-43, 10:27 return


Prayer footnotes:

1. Псал. 51:5, Рим. 3:10-12, 23 return

2. Матв. 26:63-64, 27:54, Луки 1:30-33, Івана 9:35-37, Рим. 1:3-4   return

3. Діяння 4:12, 20:28, Рим. 3:25, 1 Івана 1:7, Одкр. 5:9   return

4. Псал. 16:9-10, Матв. 28:5-7, Марка 16:9, 12, 14, Івана 2:19, 21, 10:17-18, 11:25, Діяння 2:24, 3:15, Рим. 8:11, 1 Кор. 15:3-7   37 Луки 22:69, Діяння 2:25-36, Євр. 10:12-13  return

5. Luke 22:69, Acts 2:25-36, Heb. 10:12-13 return

6. 1 Кор. 3:16, Одкр. 3:20   return

7. Єфес. 2:13-22, Євр. 9:22, 13:12, 20-21, 1 Івана 1:7, Одкр. 1:5, 7:14   return

8. Матв. 26:28, Діяння 2:21, 4:12, Єфес. 1:7, Кол. 1:14   return

9. Матв. 21:22, Івана 6:35, 37-40, Рим. 10:13   return

10. Євр. 11:6   return

11. Івана 5:14, 8:11, Рим. 6:4, 1 Кор. 15:10, Одкр. 7:14, 22:14   return

12. Матв. 28:18-20, Івана 3:5, Діяння 2:38, 19:3-5   return

13. Повтор. Закону  4:29, 13:4, 26:16?, Ієш. 1:8, 22:5, 2 Тим. 2:15, 3:14-17, Якова 1:22-25, Одкр. 3:18 return